Wykup mieszkań komunalnych - planowane zmiany - Serwis Konsultacji Społecznych Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Wykup mieszkań komunalnych - planowane zmiany

data aktualizacji: 2 miesiące temu 5.03.2019, odsłon: 501, ~UM Puławy

Rosnące w ostatnich latach zapotrzebowanie na mieszkania komunalne w Puławach sprawia, że gospodarka komunalnymi zasobami miasta wymaga dostosowania do obecnych realiów rynku.

Mieszkań komunalnych położonych w atrakcyjnej lokalizacji centrum miasta jest coraz mniej. Najemcy, którzy otrzymali mieszkania komunalne na czas nieoznaczony, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, mogą je wykupić w drodze bezprzetargowej z uwzględnieniem 80% bonifikaty, wynikającej z Uchwały Rady Miasta Puławy z 2010 roku w sprawie określenia zasad bonifikaty. W oparciu o opinię rzeczoznawców majątkowych, ceny mieszkań komunalnych kształtowały się na poziomie 2 800 – 3 200 zł za m². Uwzględniając 80% bonifikatę, mieszkania sprzedawane były średnio po około 600 zł za m² (20% wartości).


W celu zaktualizowania regulacji obrotu mieszkaniami komunalnymi, Prezydent Miasta Puławy proponuje zmianę zapisów obowiązującej uchwały rady miasta, zakładającej m.in. uwzględnienie co najmniej połowy ceny mieszkania przy jego wykupie. Aby zmiana nie uderzała w wieloletnich najemców, Prezydent proponuje, by dotyczyła ona tych najemców, którzy otrzymają mieszkania z początkiem 2019 r. Jeszcze w tym miesiącu projekt uchwały zostanie skierowany do tematycznych komisji Rady Miasta Puławy oraz na sesję.


+ 9 głosów: 17 (53%) 8 -
Udostępnij na Google+