Co nowego? - Serwis Konsultacji Społecznych Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Co nowego?

data aktualizacji: ponad rok temu 20.04.2016, odsłon: 1432, ~admin

 

2 zmiany w regulaminie BO

Czym się różni Budżet Obywatelski 2019 od poprzednich edycji?

 

1.  Głosowanie na projekty zgłoszone do VI edycji Budżetu Obywatelskiego będzie odbywało się tylko w sposób elektroniczny, za pośrednictwem Internetu. Głosowanie, jak w roku poprzednim, zabezpieczone będzie kodem weryfikacyjnym, który otrzymasz na swój telefon. Nie masz dostępu do Internetu? Żaden problem! W czasie trwania głosowania w Urzędzie Miasta Puławy będą udostępnione komputery. Dzięki temu bez problemu będzie można oddać swój głos w BO nawet jeśli zapomnisz lub nie posiadasz telefonu komórkowego. Nad prawidłowym głosowaniem czuwać będą Komisarze Wyborczy, którzy udzielą Ci wskazówek i pomogą przejść przez procedurę głosowania.

 

2. Żeby projekt mógł być skierowany do realizacji musi uzyskać minimum 50 głosów mieszkańców w przypadku projektu lokalnego i 100 głosów mieszkańców w przypadku projektu ogólnomiejskiego.

W poprzednich edycjach BO, każdy projekt który mieścił się w kwocie przeznaczonej na projekty lokalne lub ogólnomiejskie był kierowany do realizacji. W takiej sytuacji projekty z niskim poparciem społecznym, które uzyskały mało głosów mieszkańców były także realizowane ze względu na niski koszt. W tym roku ustalony został próg głosów, które dany projekt musi przekroczyć, aby mógł być zrealizowany.